VOLEJBAL BRNO
ŠELMY BRNO
Mládež 4. 5. 2026

Ze závěrečného turnaje extraligových osmnáctek v Brně máme bronz

autor: Matouš Müller

Na přelomu dubna a května jsme ve spolupráci se sportovním gymnáziem Ludvíka Daňka uspořádali finálový turnaj extraligy hráčů do 18 let.

Naši kluci prošli jednoznačně základní skupinou, ve které porazili České Budějovice, pražské Lvy i libereckou Duklu. V semifinále na ně čekal druhý tým skupiny B, která se hrála na "Botance", Kolín. Tři těsné koncovky, které vždy rozhodly až poslední dva body, získali středočeši, kteří ve finále vyzvali Lvi Praha. Dramatický souboj až do konce rozhodl tiebreak, ve kterém byl lepší právě přemožitel domácích - Kolín se tak mohl radovat z výhry v celé soutěži.

Daniel Voneš byl vyhlášen nejlepším blokařem turnaje, Šimon Janalík nejvíce bodujícím hráčem

Fotogalerie