Ani skvělá divácká kulisa nám úspěch nepřinesla, Vary jasně vyhráli

21.03.2023

První utkání dopadlo lépe pro favorizovaný domácí tým Karlovarska, i když průběh utkání a výsledek byl nečekaně vyrovnaný. Brno chtělo navázat na výkon venku a využít domácí Kouničku. Hosté zase po tom, jak vyrovnaný byl první duel, nechtěli nic podcenit a přicestovali do jihomoravské metropole již o den dříve. Domácím se nedařilo podání, hosté se oproti prvnímu utkání zlepšili a zaslouženě vyhráli 3:0 a vedou v sérii 2:0.

Volejbal Brno – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (16:25, 19:25, 23:25)

stav série 0:2

Rozhodčí: Velinov E.,Možnár M.

Počet diváků: 583

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Janků, Janečka, Zmrhal, Drahoňovský, Crins, Toman, libero Kop. Střídali: Jirásek, Hrazdira, Jehlička, Kočvara

Hosté: Weir, Keemink, Juhkami, Zajíček, Sasak, Ihnát, libero Pfeffer. Střídali: Kasan, Lamanec, Pastrňák, Wiese

Ohlasy po utkání:

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Gratuluji Varům. Dnes nám nechodil servis a proti takovému soupeři, jako jsou Vary, se bez této činnosti nedá hrát. Uvidíme ve čtvrtek.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Dnes se nám nepovedlo zatlačit Vary servisem v domácí hale. I přes bojovný výkon byly Vary lepší ve všech činnostech a vedou v sérii 2:0.“

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Brno bez svého prvního nahrávače nebylo tak odvážné, jako u nás, asi se to na nich trochu podepsalo. Zase musím pochválit náš tým, protože jsme ty dva sety drželi Brno pár bodu pod sebou, což je hodně důležité. Ve třetím setu třemi chybami po sobě jsme dopustili koncovku a strachovali se o výsledek. Nakonec ale spokojenost 3:0 a druhé vyhrané utkání.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Jsem rád, že jsme dnes předvedli klidnější výkon. Trochu jsme dva dny po sobě šlapali na tréninku, abychom se dostali na vyšší level, i když domácí asi zkazili hodně servisů.“

Popis utkání:

Utkání začali lépe hostující hráči. Domácí se vinou horšího příjmu neprosazovali v útoku, naopak Karlovarsko s přítahem problém nemělo a ztrátovalo napoprvé, 5:10. Po oddechovém čase Brno snížilo na 8:11 při podání kapitána Janků. Pak ale opět převzal iniciativu hostující celek a svůj náskok postupně navyšoval. Na brněnské straně se dostali do hry Hrazdira a Jehlička, ale prohře v prvním setu nezabránili, 16:25.

I druhý set začali lépe Západočeši, klid do jejich řad přinesl od úvodu na podání Ihnát. Domácí Brno se ale svojí pracovitostí dostalo na kontakt, 10:11. Vary si ale v průběhu druhé části setu vytvořily náskok 2-3 bodů, který si podržely i do koncovky. Brno mělo problém na přihrávce a zatím neumělo využít svojí silnou zbraň – podání. V koncovce Karlovarsko svůj náskok ještě navýšilo a vyhrálo 25:19.

Třetí set začal vyrovnaně. Domácí vedli 5:4, při podání Ihnáta a následně Weira ale Karlovarsko otočilo na 6:9. Hosté následně 3x útočili do zámezí a Brno zase vedlo. Hosté v prostřední pasáži ukázali mírnou převahu a udělali si do koncovky náskok. Brnu se podařilo dotáhnout, vzápětí ale dobrou obranou opět vedlo o dva body při svém podání Karlovarsko. Koncovka nakonec přinesla malé drama, ale další set Vary nepřipustily a vyhrály i třetí set, 23:25.

Autor: Ján Namešanský