Jasná výhra nad Benátkami přibížila jistotu playoff

14.01.2024

Brněnské Šelmy si v prvním domácím zápase roku 2024 chtěly zlepšit náladu po středeční špatném výkonu na Olympu. V zápase proti Přerovu byly jasnými favoritkami, i tak ale Přerov dokázal uhrát set.

Volejbal Brno – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:23, 25:17, 25:18)

Sestřih:

Rozhodčí: Hladišová M., Krtička J.

Počet diváků: 230

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Janků, Janečka, Thiessen, Novák, Bukáček, Dixon, libero Kop.

Hosté: Patočka, Srb, Koranda, Hudák, Křesťan, Šulista, libero Kotek. Střídali: Dergunov, Pokopec

Ohlasy po utkání:

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Konečně to vypadalo a ukázali jsme, jak se hraje na domácím hradě. Dobře jsme podávali a bránili. Tím jsme Benátky přehráli a zaslouženě vyhráli.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): Pro nás dneska strašně důležitý zápas, my jsme se na něj dlouho připravovali a čtyři týdny tvrdé práce se vyplatily.“

Filip Křesťan (kapitán VK Benátky nad Jizerou): Bohužel dneska nám nevyšlo vůbec nic. Je to trošku frustrující, prostě já to říkám po každém zápasu, který prohrajeme. Vedeme ty sety, dneska bych řekl, že vlastně každý set jsme vedli o dva tři body. Nedocvakne to, pak do toho spadneme, do nějaké paniky, kdy se nám vůbec nevede. Je to prostě pořád o tom samém, nefunguje nám ztráta.Ta ztráta…, prostě když to máme za jedna, abychom si s tím štípli, prostě to tak nejde. Musíme začít fungovat, protože být takto pod stresem do konce sezóny nikdo nechce.“

Aleš Dittrich (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Dnes jsme Brno rozehráli sami. Vůbec nic jsme nepředvedli, dostali jsme domácí do hry, kteří nemuseli přidat nějaký extra výkon, aby nás porazili.“

Popis utkání:

Start do utkání měli lepší domácí, zejména zásluhou dobrého podání Thiessena, hosté se ale obranou nebo chyby domácích drželi na kontakt. Při skóre 17:14 využil hostující trenér již druhý oddechový čas, opět při podání Thiessena. Po oddechu Brno bodovalo dále a dostalo se tak na rozdíl čtyř bodů. Benátky ale při podání Šulisty stáhly náskok a domácí trenér raději za stavu 20:21 také tajmoval. To pomohlo, domácí celek se dostal do vedení 24:21, nakonec však set vyhrál až nejtěsnějším rozdílem 25:23.

Druhý set začal vyrovnaně, mírně navrch měli hosté, průběžné skóre 8:6 pro Benátky. Hosté v první části přidali navrch ještě dva body, což se snažil trenér Marek přerušit oddechem. Brňané se po tajmu vrátili na rozdíl dvou bodů a po další ztrátě se dostali již do vedení 14:13. Po druhém oddechovém čase zvýšilo Brno již na 17:14 po bloku Janků. Druhou polovinu setu Brno jasně ovládlo a dokráčelo k vítězství v setu 25:17.

Třetí set začali lépe Benátky a brněnský trenér musel za nepříznivého stavu 3:7 reagovat oddechovým časem. Domácí hráči po oddechovém čase přidali a otočili na 12:9. Hostující trenér Dittrich již neměl oddechový čas. Středočeši po dvou delších výměnách srovnali skóre. Ale stejně jako v druhém, tak i ve třetím setu přebrali velení a vedení domácí hráči a zvítězili 25:18 a 3:0 na sety.

Autor: Ján Namešanský