Jednoznačný vstup Šelem do čtvrtfinále playoff

14.03.2024

V Brně na Kouničce se dnes odehrál první zápas čtvrtfinále play-off mezi domácím VK Šelmy Brno a Volejbalem Přerov. Série prvního a osmého týmu po základní části má jasného favorita, zvlášť když Přerov byl schopen v letošních třech vzájemných utkáních uhrát proti Šelmám pouze dva sety. Papírové předpoklady se naplnily a Brňanky se ujaly vedení v sérii 1:0.

VK Šelmy Brno – Volejbal Přerov 3:0 (25:18, 25:11, 25:16)

stav série 1:0

Rozhodčí: Peloušek J., Novák M.

Počet diváků: 213

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Šmídová, Silva, Marková, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Benediktová, Mokrá

Hosté: Zatloukalová, Tinklová, Kohoutová, Biassou, Lazárková, Paige, libera Kulová, Horská. Střídaly: McClellan, Šrámková, Martincová, Oborná

Ohlasy po utkání:

Antonie Kelnárová (smečařka VK Šelmy Brno): „Jsem ráda, že jsme to zvládly s výsledkem 3:0. Sety byly převážně pro nás a až na první set jsme si to jasně pohlídaly. Měly jsme tam párkrát nějaké chybičky, ale nastoupily jsme do toho s respektem a pohlídaly jsme si to.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Dnes povinná jízda. Soupeř se snažil, velmi dobře podával, potřebovali jsme se s tím vypořádat. Ale dnes jednoznačné vítězství, zápas jsme měli pod kontrolou od začátku do konce.“

Kateřina Kohoutová (blokařka Volejbal Přerov): „Jak všichni viděli, tak to bylo dost jednoznačné. Brno nás hodně zatlačilo servisem, měly jsme problém na přihrávce a pak i s útokem. Bylo to těžké proti vysokému domácímu bloku. Gratuluju jim a doufám, že jim to doma trochu ztížíme, ať to není tak jednoznačné.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Domácí nás předčily, my zas docela dobře začali, ale vlastními chybami jsme ten první set rozhodli a od toho se odvíjel víceméně celý zápas. V průběhu zápasu se nůžky rozevíraly a rozdíl výkonů byl znatelnější. Doufám, že doma zahrajeme lepší zápas.“

Popis utkání:

Utkání začalo vyrovnaně, do stavu 5:5 se týmy přetahovaly o vedení. Poté ale brněnská smečařka Antonie Kelnárová přišla na podání a dala dvě esa a donutila Přerov k prvnímu time – outu. Tomu se ale ani poté na příjmu příliš nedařilo. Když zatlačila servisem a tentokrát domácí blokařka Širůčková, Šelmy vedly už 14:6. Další skvělý servis přidala i Jessica Silva a navýšila vedení na 17:9. Díky chybám domácích se ale Přerov zvednul, začal stahovat (19:15) a domácí trenér Jaroslav Vlk reagoval prvním oddechovým časem. Šelmy si už set ale nenechaly ujet a vyhrály 25:18.

Druhý set začal opět vyrovnaně, pak se ale na servis dostala znovu Antonie Kelnárová a dala eso, 9:7. Její další hra donutila trenéra hostů k prvnímu oddechovému času druhé sady za stavu 11:7. Když přibyly na konto Šelem další tři body, došlo na druhý time-out hostujícího týmu. Přerovu se servis Anny Širůčkové podařilo otočit až při vysokém vedení domácích 16:7. Šelmy si odnesly výhru i z druhého setu, tentokrát velkým rozdílem 25:11.

Do třetího setu vstoupily lépe hráčky Přerova, ale nedařil se jim servis a tak Brnu jednoduše pomohly k dorovnání, 7:7. Poté přišla znovu na podání, Antonie Kelnárová a dobrým servisem (a esem) opět donutila trenéra hostů k oddechovému času, 12:7. Díky dobrému servisu se Přerovu povedlo vedení domácího týmu snížit na rozdíl pouhých dvou bodů (13:11) a domácí trenéra si vyžádal oddechový čas. Šelmy to „nakoplo“, znovu navýšily své vedení (19:13) a utkání už dovedly do vítězného konce (25:16) a připsaly si první výhru v sérii.

Autor: Richard Bednář