Jízda pokračuje - Liberec jsme porazili i napodruhé

14.04.2023

Pro brněnské Šelmy byl druhý semifinálový zápas možností potvrdit pondělní výhru v Liberci i na domácí palubovce a vybojovat si postupový mečbol. Naopak hráčky liberecké Dukly měly jasný cíl – výhrou v Brně srovnat semifinálovou sérii.

VK Šelmy Brno – VK Dukla Liberec 3:0 (25:14, 25:11, 27:25)

Sestřih:

stav série 2:0

Rozhodčí: Grabovský Z., Peloušek J.

Počet diváků: 449

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Šmídová, Kyrychenko, Marková, Havlíčková, Kozubíková, Širůčková, libero Chevalierová.

Hosté: Blažková, Kvapilová, Kojdová, Kohoutová, Deisl, Frankevych, libero Kolářová. Střídaly: Dvořáková, Lyklema, Nečasová, Šulcová, Bartošová

Ohlasy po utkání:

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Dnes jsme předvedly oproti pondělnímu zápasu ještě lepší výkon na servisu, čímž jsme si značně pomohly. Jsem moc ráda za otočenou koncovku třetího setu, kdy jsme ukázaly zkušenosti a domácí převahu. Moc děkujeme všem fanouškům za podporu!“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno):V prvních dvou setech jsme hráli opravdu na vysoké úrovni, v některých pasážích to bylo na úrovni, kterou jsem tu ještě nezažil. Musím smeknout před týmem ve třetím setu, že dokázal otočit takovou koncovku a nakonec vyhrát. Moc jsem si zápas užil i díky skvělé atmosféře.“

Nikola Kvapilová (kapitánka VK Dukla Liberec): Myslela jsem si, že po domácím zápase to nemůže být horší, první dva sety mě ale přesvědčily o opaku. Začaly jsme hrát volejbal až ve třetím setu, kdy jsme si ale nechaly nesmyslně uniknout koncovku. V neděli to bude těžké, ale nevzdáváme se. Série pokračuje, doma budeme chtít vyhrát.“

Popis utkání:

Vůbec první semifinálový bod v ženské extralize, který fanoušci na Kouničce viděli, patřil sice Liberci, následně se ale rozjela brněnská mašina. Po bloku Anny Širůčkové za stavu 5:2 si bral hostující trenér Libor Gálík svůj první oddechový čas. Stejně jako ten druhý za stavu 10:3 mu ale nepomohl. Brněnským volejbalistkám vycházelo naprosto všechno, útočně byly nad osmdesáti procenty. Skvělou sérii na podání předvedla domácí Marie Kozubíková. Závěrem přeci jen přišlo pár chyb, i tak ale Šelmy vyhrály jasně 25:14.

Solidně zaplněná Kounička hnala domácí i v druhém dějství. Za stavu 3:2 se postavila za základní čáru domácí bomberka Hanna Kyrychenko a set de facto rozhodla. Z podání jí dostala až chyba domácích na útoku, a to až za stavu 15:2. Během této série zvládla čtyři esa a dva útoky ze zóny šest. Zbývající část setu se dohrávala víceméně jen z povinnosti, po úspěšném útoku Anety Havlíčkové vedly Šelmy 2:0 na sety.

I ve třetím setu to byl servis, co především zdobilo domácí celek - do stavu 7:5 přidal další tři esa. Liberecká Dukla se ale zvedla, přidala esa i bloky a set byl vyrovnaný. Po dvou blocích v koncovce setu už bylo téměř jisté, že Dukla uhraje v semifinálové sérii první set, pro Šelmy ale ani stav 20:24 nebyl konečný. Servis podržela kapitánka Ivona Marková, závěrečný mečbol proměnila skvělá Hanna Kyrychenko a Šelmy si tak připsaly nejen další třísetové vítězství, ale především druhý semifinálový bod.

Autor: Matouš Müller