Kladno si výhru v Brně bez problémů pohlídalo

19.02.2024

Na Kouničku ve čtvrtek večer zavítal atraktivní soupeř plný zahraničních posil z Kladna. Kvalitu hosté potvrdili posledním vyrovnaným utkáním proti Lvům, kde o výsledku rozhodl až tie-break, a tak se diváci večer měli na co těšit. Hosté předpoklady naplnili, domácí moc neměli co nabídnout. Kladno vyhrálo s přehledem 3:0.

Volejbal Brno – Kladno volejbal cz 0:3 (12:25, 16:25, 20:25)

Sestřih:

Rozhodčí: Spáčil L., Kavala T.

Počet diváků: 93

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Marochci, Thiessen, Novák, Bukáček, Dixon, Janků, libero Waclaw.  Střídali: Kop, Janečka, Vítámvás

Hosté: Seppänen, Kyjanica, Platačs, Imamura, Graham, Neves, libera Fernández, Šálek. Střídali: Zajíček, Čeketa, Villarreal

Ohlasy po utkání:

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Dnes jeden z nejhorších výkonu. Vůbec jsme Kladno nezatlačili servisem i útokem, neměli žádné starosti. V závěru jsme začali lépe podávat a byli více agresivní, ale Kladno si to zkušeně dohrálo.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): Dnes jsme Kladnu nebyli soupeřem. Kladno hrálo výborně, hlavně v obranné fázi nás předčilo. Neměli jsme dnes co nabídnout, gratuluji Kladnu k vítězství.“

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Poměrně lehké utkání, zvládli jsme ho od začátku do konce. Dostali prostor i hráči z lavičky, za co jsem rád. Brno moc nemělo co nabídnout, ale my hráli dobře, koncentrovaně.“

Arnaud Josserand (trenér Kladno volejbal cz): „Jsem rád za toto vítězství, protože co jsem slyšel, bývají tady těžké zápasy. K utkání jsme přistoupili zodpovědně, měli jsme dobrý vstup do utkání a celkově jsme dobře přihrávali.“

Popis utkání:

Utkání začalo lépe pro hosty z Kladna, za stavu 7:2 měli na kontě již čtyři bodové bloky, domácí se nemohli prosadit. Na straně Brna se nedařilo prosadit nikomu kromě Nováka, trenér Marek reagoval kromě oddechových časů také střídáním nahrávače. Za vedení 13:6 Kladno nepolevilo a i přes snahu brněnského trenéra zpomalit a prostřídat sestavu si hosté dokráčelo pro vítězství v prvním setu 25:12.

Do druhého setu nastoupili domácí v pozměněné sestavě, na postu univerzála se představil blokař Bukáček. Začátek setu byl vyrovnanější než ten v prvním, Brno se více prosazovalo prvním sledem, Orli ale také nepolevili a zaslouženě vedli 11:8. I druhá polovina druhého setu patřila hostujícímu týmu, který v jeho průběhu dobře ztrátoval a k tomu přidal pak obranu. Set skončil 25:16 pro Kladno.

Třetí set, bohužel pro Brno, začal podobně jak ten první – dobrou obranou Kladna, respektive neschopností Brna odztrátovat. Domácím se navíc nedařilo podání, což mělo za následek pohodlné vedení Kladna 11:4. Prostřední část setu byla sice vyrovnaná, to ale pro Kladno znamenalo pořád dostatečné vedení před koncovkou setu. Hosté vystřídali nahrávače, domácí dali dobré podání a vypadalo to, že Brno se nadechlo, dostalo se na rozdíl tří bodů. Kladno si ale koncovku pohlídalo a zaslouženě vyhrálo 25:20

Autor: Ján Namešanský