Playoff zahájeno, první zápas bere Kladno

21.03.2019

Oba týmy v dlouhodobé části dokázaly zvítězit na půdě soupeře, a proto se v úvodu čtvrtfinálové série očekával tuhý boj. Utkání začalo pozdě kvůli kolizi s hokejovým zápasem Rytířů Kladno. Ale i díky fanouškům, kteří přišli povzbudit Orly ze zápasu Rytířů, byla nakonec Kladenská sportovní hala slušně zaplněná.

Kladno volejbal cz – Volejbal Brno 3:0 (25:23, 25:19, 25:22)

Rozhodčí: Vlastimil Kovář, Zdeněk Grabovský

Počet diváků: 590

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Hýský, Zajíček, Habr, Vemič, Sobotka, Baranov, libero Moník. Střídal: Blažek

Hosté: Licek, Jakubec, Okošanovič, Handlíř, Pražák, Truong, libero Weber. Střídali: Provazník, Římal, Chevalier, Hukel

Vyjádření:

Domácí:

Tomáš Hýský (kapitán Kladno volejbal cz): Od začátku zápasu jsme byli chvilkama nervózní. Výborný první krok ve čtvrtfinále získaný trpělivou hrou. I přes to, že se nám celý zápas až tak nedařil servis, tak v každém setu byl jeden hráč, který měl sérii, a ta nám stačila k vítězství v daném setu. Děkujeme fanouškům.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Nervozita z nás naštěstí po prvním setu spadla, máme první vítězství. Děkuji fanouškům, kteří vážili cestu do haly i hokejovým fandům, kteří nás přišli povzbudit. Je fajn, že my i Rytíři jsme to dnes zvládli.“

Hosté:

Tadeáš Handlíř (kapitán Volejbal Brno): „Měli jsme problémy na přihrávce a tak i když jsme ubránili dost míčů po našem útoku z vysokých nahrávek, jsme se neprosazovali.“

Ondřej Marek(trenér Volejbal Brno): „Po prvním vyrovnaném setu nás v dalším průběhu domácí zatlačili podáním. Doma chceme být lépe připraveni.“

Popis utkání:

Na začátku prvního setu play-off se hostující Brno dokázalo domácímu týmu Kladno volejbal cz vzdálit za stavu 6:3. Kladenský tým díky servisu Vladimíra Sobotky stav dotáhl, obě družstva držela skóre vyrovnané, o vývoji setu rozhodovaly chyby na servisu na obou stranách. Brno se odtrhlo až za stavu 21:19, avšak dvoubodový náskok si nedokázali hosté udržet. Především díky dobře umístěným servisům Miloše Vemiče se Kladno dokázalo přiblížit jako první konci setu, který nakonec vyhrálo za stavu 25:23.

V začátku druhého setu soustředěná obrana domácího Kladna umožnila týmu odstoupit na stav 9:5. Hosté stáhli na rozdíl dvou bodů, mírný náskok si domácí tým udržel do stavu 14:12. Kladnu se podařilo získat pětibodový náskok dobře umístěným útokem a následně servisem Adama Zajíčka, který dvěma esy pomohl svému týmu ke stavu 19:14. Váhání v obraně a chyby na servisu dovedly Brno k ztrátě druhého setu, který skončil 25:19.

Třetí set začaly oba týmy vyrovnanou hrou. Od stavu 5:5 si domácí střídavě drželi náskok dvou bodů. Hosté set vyrovnali za stavu 10:10, ale Kladno dokázalo získat náskok zpět. Při servisu Vladimíra Sobotky domácí tým získal náskok pěti bodů. Brno se razantním servisem Jana Pražáka a hrou na síti Matěje Hukela dokázalo přiblížit o jeden bod ve stavu 17:16. Hra domácího týmu zůstala koncentrovaná a Kladno dokázalo opět odstoupit na rozdíl dvou bodů. Dvě nevynucené chyby stačily k vyrovnání skóre na 21:21. Miloš Vemič na servisu dovedl tým Kladno do vítězného konce 25:22. O výsledku zápasu rozhodl stabilní servis, koncentrovaná hra a méně nevynucených chyb. Hráčem zápasu se stal Sergej Baranov.

Autor: Jitka Kotrlová