Pražský Olymp ženy bez větších komplikací porazily

30.10.2022

Brněnské Šelmy se po volném losu představily opět na domácí Kouničce. Hostily pražský Olymp, který ve čtvrtek na domácí půdě porazil Šternberk 3:2 na sety a zaznamenal tak svou druhou letošní výhru ze tří utkání. Domácí Brno mělo před utkáním bilanci vyrovnanou a chtělo tak navázat na úspěšnou výhru nad Frýdkem-Místkem.

VK Šelmy Brno – PVK Olymp Praha 3:1 (25:21, 25:14, 18:25, 25:16)

Rozhodčí: Roman Marschner, Petr Horký

Počet diváků: 131

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Podhrázká, Dubianska, Kyrychenko, Marková, Širůčková, Pluhařová, libero Chevalierová. Střídaly: Benediktová, Mokrá, Kozubíková

Hosté: Šmídová Nicole, Brichtová, Žáková, Brancuská, Virtová, Šimáňová, libero Dostálová. Střídaly: Šmídová Natalie, Kelnárová, Kopáčová, Poloučková, Gajdová

Ohlasy po utkání:

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Jsme rády za tříbodovou výhru, Olymp je bezesporu kvalitní tým. Předvedly jsme bojový a týmový výkon, jen ve třetím setu jsme trochu polevily na obraně i v ofenzivě. Ve čtvrtém setu jsme zapnuly a dotáhly jsme to do vítězství.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „První set jsme ubojovali, pak to začalo vypadat dobře a byli jsme lepší než soupeř. Po vystřídání se Olympu začalo dařit a chytil tempo. My jsme začali dělat řadu chyb a pustili jsme soupeře zpět do hry. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát čtvrtý set a bereme tři body. Díky také fanouškům, kteří nám v půlce podzimních prázdnin vytvořili solidní domácí atmosféru.“

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Začaly jsme dobře, koncovku jsme ale pár nevynucenými chybami nezvládly. Neslo se to s námi i do druhého setu, ve kterém Šelmy jasně dominovaly. Třetí a čtvrtý set byl jako na houpačce, bohužel ve čtvrtém setu nám soupeř na začátku utekl a my jsme ani díky naší zlepšující se hře nedokázaly zápas dotáhnout do tiebreaku.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): Utkání ovlivnila naše nepovedená koncovka prvního setu, ačkoliv jsme hráli statečně až do stavu 21:20. Následovala ale naše hrubá chyba, po které jsme se zhroutili, a koncovka byla jasně pro domácí. Druhý set byl jednoznačný, avšak musím ocenit bojovnost týmu, který se ani za stavu 0:2 na sety nevzdal a ubojoval a ubránil koncovku třetího setu. Ve čtvrtém setu jsme tahali za kratší konec. Blahopřeji Šelmám k vítězství, byly lepší.“

Popis utkání:

Úvod utkání patřil domácím Šelmám, Olymp však brzy srovnal a následoval boj o každý bod. Za stavu 21:21 si domácí celek pomohl nejen bezchybnou hrou, ale především na podání. Po dvou esech univerzálky Anny Širůčkové bylo o první sadě rozhodnuto – 25:21.

Také e druhém dějství byl klíčovým momentem úspěšný servis – Lenka Podhrázká dala dvě esa a Šelmy vedly 11:5. Svěřenkyně Ondřeje Bouly již nadále nechybovaly, Olymp naopak dost kazil a druhý set byl jednoznačný - 25:14.

Černým momentem byl pro Šelmy stav 8:7 ve třetí sadě - následovalo hned pět chyb v řadě a soupeř šel do vedení. Brno sice dokázalo snížit, Olymp po změně nahrávačky i univerzálky set dohrál a snížil na 1:2.

Začátek čtvrtého setu se nesl v podobném duchu jako ten první - vyrovnaný boj o každý míč. Na tříbodové vedení Brna navázaly i tři domácí bloky v řadě a Šelmy si šly pro vítězství (15:9). Svěřenkyně Stanislava Mitáče se ale nevzdávaly, domácí hráčky jim k přiblížení pomohly řadou chyb (21:16). Po rázném útoku univerzálky Širůčkové Šelmy ukončily set za stavu 25:16.

Nejvíce bodující hráčkou byla domácí univerzálka Anna Širůčková - nasbírala 22 bodů (33 % na útoku, 3 bloky a 2 esa).

Autoři: Markéta Chlumská, Matouš Müller