Proti Karlovarsku jsme mohli bodovat

31.12.2023

Již tradiční předsilvestrovské kolo odehráli letos Brňané na Kouničce proti atraktivnímu soupeři z Karlových Varů. Domácí tady letos dokázali potrápit favority, body, které pro play off potřebují chtěli připsat i dnes. Nebylo k tomu daleko, ve třetím setu byli domácí na cestě vyhrát svůj druhý set v utkání, hosté ale zabrali a tento moment byl klíčový pro další vývoj. Vary nakonec získaly důležité tři body po vítězství 3:1.

Volejbal Brno – VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (25:27, 25:20, 21:25, 17:25)

Sestřih:

Rozhodčí: Kovář V., Grabovský Z.

Počet diváků: 350

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Janků, Janečka, Thiessen, Červinka, Bukáček, Dixon, libero Kop.  Střídali: Jehlička, Marocchi

Hosté: Marelić, Carmody, Lamanec, Ihnát, Kock, Keemink, libera Pfeffer, Kočka. Střídali: Pastrňák, Kasan, Olivier, Baláž

Ohlasy po utkání:

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Za mě hrozná škoda, ve druhém setu za stavu, nevím, 11:6 pro nás jsme si to prohráli. Byli jsme nahoře a ani nevím, co se stalo, ale od té doby byly Vary nad námi a vypadalo to, jak kdybychom čekali na porážku.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Z dnešního utkání jsme mohli vytěžit body, bohužel jsme je nedokázali získat. Válčíme dále, důležité utkání nás čekají začátkem roku, dobře se na ně připravíme.“

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Brno doma, klasika. Domácí silní na obraně a na servisu. My zbytečně nervózní a ne poprvé. Pak nás to stojí náskok, jako třeba v prvním setu, kdy musíme hrát koncovku. Ve druhém setu jako kdybychom se viděli poprvé a pak jsme to tedy bojovností a obranou uhráli. Zlaté tři body z Brna a přeji klukům vše dobré v novém roce.“

Liam Sketcher (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Byl to těžký boj, museli jsme najít správnou sestavu a správnou energii pro vítězství. Nebylo to jednoduché, ale máme důležité tři body na konci roku.“

Popis utkání:

Úvod utkání byl vyrovnaný, sotva co se domácí dostali o dva body nahoru, hosté hned snížili, průběžné skóre 7:7. Vary si udělaly větší náskok 13:9 po obraně a esu Lamance, na co reagoval domácí trenér oddechovým časem. Domácí se vrátili zpět do hry při podání Červinky, ale pořád byli dva body pozadu. Hra byla vyrovnaná i v další pasáži a rýsovala se zajímavá koncovka. Ta nakonec přišla a byla úspěšná pro Karlovarsko, které vyhrálo 27:25.

Druhý set začal také vyrovnaně, o něco lépe na tom byli domácí, kteří si uhráli bodové míče. Svůj náskok navýšili po střídání Pastrňáka za nevýrazného Ihnáta na 11:7. Hosté ale vzápětí snížili, aby domácí zase odskočili. Střední pasáž setu jak na houpačce. Průběžné skóre 15:11 pro domácí. Domácí dokonce navýšili skóre na 18:12, hostující trenér reagoval střídáním nahrávače. Hosté snížili na 16:18, při podání střídajícího Jehličky jdou domácí ale opět do trháku 21:16. To byla poslední série bodů v setu a tím pádem si domácí dokráčeli k vítězství v druhém setu 25:20.

Třetí set začali lépe domácí, při podání Thiessena se dostali do vedení 6:3. Brno stav navýšilo na 10:5, na co reagoval hostující trenér oddechovým časem. Vzápětí ale tajmoval domácí trenér za stavu 11:10 z pohledu domácích. V první části setu podobný průběh, jako v předchozím. Hosté v druhé části setu přebrali iniciativu a šli do vedení, dařilo se jim na podání a Brnu naopak vázla souhra. Domácí se dokázali dostat na jeden bod, ale hosté si opět pomohli podáním a třetí set vyhráli 25:21.

Třetí set začal vyrovnaně, mírně navrch měli hosté, když vedli 12:10. V tento moment ale hosté přidali dva body a domácí trenér se snažil přibrzdit rozjíždějící se Vary. To se mu však nepovedlo, hosté skóre navyšují na 19:12, respektive domácí nebyli schopní bodovat v útoku. Hosté si skóre a utkání pohlídali a poslední set vyhráli 25:17.

Autor: Ján Namešanský