Šelmy vyhrály i druhé čtvrtfinále 3:0

17.03.2024

V druhém zápase čtvrtfinále play-off mezi Volejbalem Přerov a Šelmami z Brna se odehrál souboj nejen na palubovce, ale i na tribunách. V hlučné atmosféře vyhrály Šelmy Brno i druhý zápas a vedou sérii 2:0.

Volejbal Přerov – VK Šelmy Brno 0:3 (22:25, 12:25, 12:25)

Sestřih:

Rozhodčí: Trumpeš Daniel, Ostranský Tomáš

Počet diváků: 312

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Paige, Zatloukalová, Lazárková, Kohoutová, Biassou, Tinklová, libero Kulová. Střídaly: Martincová, Hůsková, McClellan, Oborná, Šrámková

Hosté: Kelnárová, Širůčková, Šmídová, Silva, Marková, Madsen, libera Chevalierová, Píchalová. Střídaly: Benediktová, Mokrá

Ohlasy po utkání:

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): Dneska první set vypadal jako zápas play-off, jak na hřišti, tak v tribunách. Děkujeme fanouškům, že nás podporovali. První set byl super a další dva sety Brno hrálo úplně jiný level volejbalu. Je škoda, že jsme nedohrály aspoň ten první set, kde jsme přispěly hodně zkaženými servisy. V úterý ještě zabojujeme.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluji Šelmám k druhému zápasu. My jsme hráli dobře první set, bohužel jsme ho nedohráli. Pak už Šelmy byly lepší, hrály skvěle v poli, takhle jsem je ještě neviděl. Děkuji holkám, že to nevzdaly. Budeme se ještě v úterý snažit.“

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Kromě prvního setu bylo utkání jednoznačné. Měly jsme série na servise, Přerov naopak hodně kazil a tím nám to ulehčil. Máme ještě jeden zápas a budeme se na něj připravovat stejně.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „První set byl klíčový. Domácí hrály s velkou bojovností. My jsme se trošku hledali v hale, ale od druhého setu jsme měli zápas jasně v rukách. Vedeme 2:0 a chceme si to doma ukončit.“

Popis utkání:

Na začátku prvního setu bylo utkání vyrovnané. I když Přerov kazil servis, dařilo se mu otáčet, až do stavu 13:13, kdy Šelmy odskočily na rozdíl tří bodu. V závěru se Přerovu ještě podařilo set zdramatizovat, ale vinou vlastních chyb na servise prohrál první set 22:25.

V úvodu druhého setu se Přerov nemohl prosadit v útoku. Navíc brněnské hráčky v útoku excelovaly a svůj náskok jednoduše zvyšovaly až do konce a vyhrály druhý set 25:12.

Ve třetím setu odskočilo Brno hned na začátku. Díky sérii servisů Kelnárové svůj náskok ještě zvýšilo. Vytvořený náskok si Šelmy bez problémů udržely až do konce, zvítězily 25:12 a v utkání 3:0.

Autor: Petra Zajícová