Šelmy zahájily svou šestou sezónu těsnou porážkou

08.10.2023

Pro úřadující vicemistryně začala historicky šestá sezóna domácím zápasem s Prostějovem. Oba týmy před sezónou angažovaly slovenského trenéra – Šelmy vede nově Jaroslav Vlk, Prostějov Michal Matušov. V loňské sezóně vyhrály dva ze tří vzájemných duelů Šelmy, Prostějov vyhrál na Kouničce naposledy před dvěma lety.

VK Šelmy Brno – VK Prostějov 2:3 (25:23, 21:25, 25:20, 23:25, 12:15)

Sestřih:

Rozhodčí: Peloušek J., Hladišová M.

Počet diváků: 235

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Šmídová, Janečková, Marková, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídaly: Benediktová, Píchalová

Hosté: Trnková, Bajusz, Meidlová, Loff, Šunderlíková, Cholet, libero Pallová. Střídaly: Smolková J., Abendroth

Ohlasy po utkání:

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „I přes prohru musíme být s předvedenými výkonem jistě spokojené, samozřejmě prohra v tiebreaku nás mrzí. Přípravu jsme měly zatím velmi krátkou, navíc je teprve začátek sezóny, posouváme se trénink od tréninku. Vážíme si moc podpory diváků, vytvořili nám dnes skvělou atmosféru.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Na úvod sezóny to byl velmi kvalitní zápas, samozřejmě tam byly k vidění chyby z nesehranosti. Myslím si, že holky bojovaly a makaly celý zápas. Soupeř byl důraznější na útoku, to jim dost pomohlo. Dobře jsme bránili, nadráželi, ale nedokázali jsme se následně prosadit. Díky fanouškům za podporu, zpět na Kouničce jsem si to užil.“

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Byl to pohledný zápas pro diváky, byl k vidění bojovný volejbal. Na rozjezd to byl pro nás velmi silný soupeř, Šelmy hrály dobře na servisu a předvedly dobrý výkon. Jsme šťastné za výhru, klidně to mohlo dopadnout i obráceně.“

Michal Matušov(trenér VK Prostějov): „Gratuluji hráčkám k dnešnímu vítězství, vůbec se to dnes nerodilo lehce. Nehráli jsme asi nejlépe, chybělo nám více reakcí v obraně, některé věci jsme nedodrželi dle plánu. Jsem rád, že jsme to zvládli, před námi je ještě spoustu práce.“

Popis utkání:

Šelmy vlétly skvěle do zápasu – Pavla Šmídová si připsala tři esa. Domácí hráčky byly důslednější a přesnější v útoku. Tím donutily za stavu 16:13 hostujícího trenéra k již druhému oddechovému času. Ten zabral a po dvou esech slovenské reprezentantky Šunderlíkové šel Prostějov do vedení. Za stavu 20:21 přišla na podání domácí Adéla Benediktová a kvalitním servisem pomohla vybojovat setbol. Ten proměnila Antonie Kelnárová – 25:23.

Především na podání přidal hostující Prostějov v druhém setu, do stavu 9:12 měl na kontě již čtyři esa. Svěřenkyně Michala Matušova táhla především Karin Šunderlíková, která jen v druhém setu zaznamenala devět bodů. Při podání domácí smečařky Kelnárové Šelmy dokázaly ještě stáhnout pětibodové manko na 18:19, koncovka ale patřila hostům – 21:25.

Spoustu chyb na obou stranách bylo k vidění začátkem třetího setu. Ani jeden z týmů si až do koncovky nedokázal vytvořit větší než dvoubodový náskok, největší sérii předvedly domácí Šelmy při podání Šmídové – z 15:17 na 19:17. Za stavu 21:20 přišla stejně jako v předchozích setech na podání Adéla Benediktová, která po těžkém servisu přidala rovnou dvě esa a ukončila tak třetí set – 25:20.

Ve čtvrtém dějství oba týmy zlepšily obranu, solidně zaplněná Kounička viděla šest bodových bloků. V druhé polovině setu pomohla hostům série Veroniky Trnkové na podání, i díky jejímu esu se Prostějov dostal do vedení – ze stavu 11:11 bylo rázem 14:18 a v Brně se schylovalo k tiebreaku. Šelmy ale bojovaly, rozdíl stáhly na jediný bod, odvrátily i první setbol, ten druhý již nikoliv a Prostějov vyhrál 23:25.

Skvěle vlétly Šelmy do tiebreaku – vedly už 5:0. Prostějov se nevzdal – změna stran proběhla za stavu 8:7. Po úspěšných útocích Simony Janečkové vedl domácí tým 10:8. Prostějov ale zabral především na útoku a symbolicky Karin Šunderlíková ukončila celý zápas – 12:15. Právě ona zaznamenala nejvíce bodů – celkem 33 (38 % na útoku, 6 bloků a 4 esa).

Autor: Matouš Müller