Úspěšný vstup pro muže do ČP

29.11.2019

V prvním zápase 3. kola Českého poháru chtěli domácí odvetu za rychlou extraligovou porážku v Brně. Ta se jim ale nepovedla. Brno bylo preciznější a důraznější ve všech činnostech. Spoléhalo na razantní servis a útok Římala a zkušenost Hrazdiry, kteří vyřešili rozhodující situace v průběhu utkání ve prospěch Brna. Brno si vytvořilo velice výhodnou pozici do odvety.

SK Volejbal Ústí nad Labem – Volejbal Brno 1:3 (25:23, 23:25, 13:25, 22:25)

Sestřih:

Rozhodčí: Rychlík Dušan, Nedbálek Alexandr

Počet diváků: 201

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Januzivič Nebojša, Beer Marek, Kramar Filip, Parrauguirre Vicente, Tibitanzl Martin, Kasan Jan, liberoKořínek Jiří. Střídali: Šulava Marek, Melcher Zachary, Kobolka Ivo

Hosté: August Matt, Truong Luan duc, Licek Martin, Hukel Matěj, Římal Daniel, Hrazdira Michal, libero Lžičař Jakub  Střídali:  Pražák Jan, Jakubec Vít

Vyjádření:

Domácí:

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): Škoda druhého setu, kdy jsme mohli vyhrát. Nejvíc nás trápila obrana na síti. Děkujeme divákům za věrnost.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „Určitě to bylo lepší utkání než v extralize v Brně, ale bohužel neudržíme vyšší standard výkonnosti po celou dobu utkání a ty výkyvy nás stojí zápas.“

Hosté:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Ospalý začátek z naší strany, pak jsme zlepšili servis a obranu a převzali kontrolu nad utkáním.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Začátek z naší strany nebyl ideální. V dalším průběhu jsme zlepšili všechny činnosti a zaslouženě vyhráli. Velice dobré utkání odehrál Lžičař na postu libera a vypadá to, že se nám úročí práce na bloku“.

Popis utkání:

Úvod utkání byl o zkažených servisech. Obě družstva tlačí na servis a střídají se ve vedení až do stavu 16:15. Žádný tým si nedokáže vytvořit sérii bodů a získat tak rozhodující náskok. Nadějné vedení domácích zařídí plachtícím podáním blokař Tibitanzl, kterým rozhodí příjem hostů. Ti chybují v útoku a Ústí jde do vedení 19:15.  Rozhodující náskok to ale není. Hosté smažou vedení domácích blokem a esem (19:18) a do koncovky se jde s vyrovnaným stavem 22:21.  V koncovce si lépe vedou domácí. Kramar je úspěšný na bloku a následným razantním útokem získává 25. bod.

Brno vstupuje do druhého setu s větší pečlivostí a odpovědností. Minimálně chybuje a přidá na kvalitě bloku a servisu. To se mu vyplatí a získavá postupně vedení 7:1, kdy si bere domácí trenér první time. Náskok ale neudrží, domácím se daří servis, po kterém vyrovnávají skóré na 17:18. Do koncovky jdou domácí dokonce s vedením 22:21, ale nechytatelný útok Římala a technické chyby domácích, jako přešlap, přivedou k zisku setu Brno.

Třetí set má v režii brněnský Římal. Zařídí razantním servisem dvě rozhodující pětibodové série. Domácí nedokáží kontrovat žádnou činností a to vede k jednoznačnému zisku setu pro Brno 13:25.

Bojovnost a snaha domácích v obraně přece jen přinese v začátku čtvrtého setu nějaký výsledek. Ti jdou do vedení 12:8, donutí hosty k chybám, ale úspěšná série bloků hostů zastaví útočníky domácích. Brno srovná skóre na 14:14 a postupně přidává další úspěšné bloky, které znamenají vedení hostů 17:19.  V koncovce opět zaúřaduje Římal na servisu. Domácí nedokáží jeho servis kvalitně přijmout a zaútočit. Hosté získávají tři rozhodující body v řadě a set v poklidu dohrají.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav