Výhra v brněnské derby posunula Šelmy na druhé místo

03.12.2023

Volejbalový dvojzápas na Kouničce pokračoval reprízou loňského finále ženské extraligy, na Kouničku přijelo Královo Pole. V jeho základu ale i vinou zranění nenastoupila žádná hráčka základní sestavy právě loňského střetnutí, z domácích Šelem si finále pamatují Šmídová, Širůčková a Chevalierová.

VK Šelmy Brno – VK Královo Pole 3:0 (27:25, 25:20, 25:12)

Sestřih:

Rozhodčí: Činátl D., Koutník P.

Počet diváků: 192

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Šmídová, Janečková, Benediktová, Madsen, Kelnárová, Širůčková, libero Chevalierová. Střídala: Formánková

Hosté: Pelikánová, Kuníková, Chlupová, Matějková, Pavlíková, Moudrá, libero Šmardová. Střídala: Prchalová

Ohlasy po utkání:

Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): Rozhodující byla první sada, kde KP mělo čtyři setboly, ale my jsme je dotáhly a set vyhrály. Jsem ráda, že zápas skončil 3:0 na sety, bylo to dnes hodně vyhrocené, možná až zbytečně a věřím, že se to již nebude opakovat.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Dnes jsme utkání nezačali vůbec dobře, v prvním setu jsme se trápili a se štěstím jsme vyhráli koncovku. Ve druhé sadě podobný průběh, nedokázali jsme soupeři konkurovat v emocích a nasazení. Třetí set jsme začali hrát naší hru.“

Kateřina Pelikánová(kapitánka VK Královo Pole): „Gratuluji Šelmám, podaly neskutečný výkon. Jsem ráda za mladé holky, které nám kvůli marodce přišly pomoci. První dva sety jsme předváděly skvělý volejbal, v prvním setu nám chyběl opravdu kousek. Jsem ráda za to, co jsme předvedly.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Gratuluji Šelmám k dnešnímu vítězství a děkuji svému týmu, jak se s tak těžkým utkáním a v tak náročné sestavě popral.“

Popis utkání:

Domácí Šelmy začaly poměrně vlažně a oslabený tým Králova Pole byl velmi vyrovnaným soupeřem. V průběhu setu se rozehrála univerzálka Yasmine Madsen a svěřenkyně Jaroslava Vlka šly do vedení 16:18. Královo Pole se ale nevzdalo a za stavu 20:24 už si šlo pro první sadu. Stejně jako v loňském finále ale Šelmy dokázaly toto vedení otočit a po chybě hostující smečařky vyhrály první set 27:25.

Druhý set začal vyloučením hostujícího trenéra Erika Nezhody za chování po konci prvního setu. Smečařka Šelem Antonie Kelnárová svým skákaným servisem pomohla vytvořit šestibodové vedení – 11:5. Právě za tohoto stavu si připsala v poli skvělý zákrok smečařka KP Kateřina Kuníková, což hosty značně nakoplo. Právě po jejím esu hostující hráčky dokonce vedly (19:20), a to i ve chvíli, kdy byl po trenérovi vykázán z haly i hostující statistik. Domácí celek v koncovce táhly Madsen a Janečková a po bloku Adély Benediktové vedly Šelmy 2:0 (25:20).

Skvěle na podání začala Simona Janečková třetí set – po dvou esech Brno vedlo 5:0. Hostující tým se ale stále nevzdával a i v okleštěné sestavě dokázal snížit na 7:6. Následné série na podání domácích Kelnárové a Širůčkové již definitivně pojistilo Šelmám třísetovou výhru, zápas ukončila blokem nová posila domácích Caroline Formánková.

Autor: Matouš Müller