Ženy jasně vyhrály derby proti KP

16.10.2024

V prvním brněnském derby sezóny 2024/25 zavítalo KP Brno na Kouničku, domácí halu Šelem, ve které domácí celek neprohrál extraligový zápas již od 7. 10. 2023, kdy zde podlehl v pětisetové bitvě Prostějovu. Brněnský protějšek Šelem z Králova Pole má v letošní sezóně zatím pouze jeden bod, a tak chtěl dnes jistě bojovat. Na druhé straně Šelmy si chtěly spravit chuť po domácí prohře s rumunským Lugojem a udržet si svou pozici ve vrchní části tabulky. Brněnské derby mělo v bouřlivé atmosféře co nabídnout. První brněnské derby letošní sezóny vyhrál 3:0 výběr Jaroslava Vlka, VK Šelmy Brno.

VK Šelmy Brno – VK Královo Pole 3:0 (25:20, 25:14, 25:23)

Rozhodčí: Kavala T., Ištvanech M.

Počet diváků: 305

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Pluhařová V., Šmídová, Silva, Benediktová, Straková, Nováková, libero Píchalová. Střídala: Pluhařová T.

Hosté: Pelikánová, Salim, Chlupová, Dreisigova, Prchalová, Valentová, libera Šmardová, Hrbková. Střídaly: Hrušecká,Beranová, Weidenthalerová

Ohlasy po utkání:

Adéla Benediktová (blokařka VK Šelmy Brno): Dnešní brněnské derby bylo super, přišlo strašně moc lidí. Zápas byl bojovný, holky měly super servis, tlačily nás, takže bylo určitě těžký je porazit, takže jsem ráda, že jsme to zvládly ve třech setech.“

Jaroslav Vlk (trenér VK Šelmy Brno): „Brněnské derby, jak má být, přišlo hodně lidí. Samozřejmě jsme rádi za výsledek 3:0. Zápas jsme měli dva sety pod kontrolou a byli tam výborné výměny. KP velmi dobře servovalo, ale nakonec jsme to zkušenostmi uhráli. Jsme rádi, že máme tři body.“

Kateřina Pelikánová (kapitánka VK Královo Pole): Byl to velký boj před skvělou atmosféru. Mrzí nás třetí set, kde jsme v první půlce hrály svůj volejbal, ale pak jsme začaly chybovat. Šelmy nás zatlačily servisem.“

Erik Nezhoda  (trenér VK Královo Pole): Pěkné bojovné utkání, jestli jsme měli dneska šance, třeba vyhrát set, tak jsme se o ně připravili sami. Šelmy toto poměrně vypjaté utkání zvládly.Holt patří nahrávačce Šmídové, jako vždy.“

Popis utkání:

Zápas začal vyrovnaně, po deseti výměnách stav 5:5. Týmy se i nadále o vedení přetahují, až do stavu 11:9, kdy se domácí dostávají do breakbolu a o bod později nutí trenéra KP k prvnímu time – outu. Domácí se dostávají postupně do trháku. Šelmy svůj šestibodový náskok díky vysokému nasazení KP pomalu ztrácejí a koncovka začíná poměrně vyrovnaně 20:18. KP sice nepolevuje, ale kvůli chybám jim domácí opět uskakují (23:19). Šelmy set nakonec vyhrávají 25:20.

Druhý set začal stejně jako ten první, 5:5. A tak i pokračuje, ani jeden tým není schopen vést o více jak jeden bod a obě strany hrají velmi pěkný volejbal. Až za stavu 11:9 se Šelmy dostávají do breakbolu. A tak i domácí pokračují, především díky skvělé hře na síti a na servisu jejich smečařky Silvy se dostávají do vedení 14:10 a nutí trenéra Nezhodu k oddechovému času. Šelmy opět nabírají vedení a skvěle odvedenou hrou v poli, na síti a výborným servisem nabírají vysoké vedení 21:11. Výběr trenéra Vlka bere i druhý a to poměrem 25:14

Třetí sada se začátkem neliší od prvních dvou, je vyrovnaná až do stavu 7:7. Potom začne smečařka hostů Hrušecká trápit domácí volejbalistky svým servisem a nutí trenéra Vlka k prvnímu oddechovému času utkání. KP stále tlačí servisem a drží si své vedení, momentálně 10:13. Šelmy díky chybám hostů náskok zmenšují. Královo Pole ale servisem i nadále tlačí a opět si dělá náskok. Domácí celek tento náskok opět stahuje a set je vyrovnaný, 17:17. Trenér Nezhoda si vybírá oddechový čas. Po dvou esech domácí smečařky Terezy Pluhařové vybírá i time – out druhý. Velmi vyrovnaná koncovka (23:23) končí nejnižším možným rozdílem 25:23 pro domácí Šelmy a ty vyhrávají celý zápas 3:0 na sety.

Autor: Richard Bednář